Yorumlar:

Düğün Gününde Acil Durumlara Karşı Nasıl Hazırlıklı Olursunuz?Düğün Gününde Acil Durumlara Karşı Nasıl Hazırlıklı Olursunuz?


Düğün Gününde Acil Durumlara Karşı Nasıl Hazırlıklı Olursunuz?

Düğün günü her ne kadar hayatınızın en mutlu ve en özel günü olsa da tersliklerin de yaşanabileceği bir gündür. Bu nedenle tedbirli davranmak ve her ayrıntıyı önceden düşünmek son derece önemlidir. Bu noktada küçük bir liste yapmak güzel bir başlangıç olabilir. Listenin başında ise yapılacaklar listesi hazırlamak yer alacaktır.

Pek çok kişinin düğün gününde nikah memurunu aramayı bile unuttuğunu düşünecek olursak yapılacaklar listesi oldukça işe yarayacaktır. Her ne kadar basit bir şey olsa da aklınıza gelen en küçük şeyi bile bu listeye mutlaka yazın. Bu şekilde hiçbir detayı atlamazsınız ve düğün günü gerginliğini bir nebze üzerinizden atabilirsiniz.

Bu listeyi hazırladıktan sonra elbette her işin peşinden kendiniz koşmamalısınız. Bunun için yakın arkadaşlarınızdan, ailenizden ve akrabalarınızdan mutlaka yardım alın. Düğün günü sizin tek göreviniz bu günü doyasıya yaşamak. Bu nedenle etrafınızdaki kişilere bir iş bölümü yapın ve günün keyfini çıkarın.

Gelinlik ve damatlık için elbette ki önceden prova yapılıyor ancak siz yine de tedbiri elden bırakmayın ve yanınızda mutlaka iğne iplik bulundurun. Özellikle küçük yırtılmalar ve düğme kopmaları düğün günü sıkça yaşanan şeyler. Ayrıca çengelli iğnenin de mutlaka işinize yarayacağını unutmayın!

Eğer gelinliğiniz taşlı ya da aksesuarlı ise yanınızda mutlaka güçlü bir yapıştırıcı bulundurun. Böylece olası kopma durumlarına anında müdahale edebilirsiniz. Ayrıca gelinliğinizde lekelerin olması oldukça muhtemel ve bu lekeleri kolayca kapatmak için beyaz toz tebeşir kullanabilirsiniz.

Gelin makyajı onca koşuşturma içerisinde bozulabilir ya da akabilir. Bu nedenle yedek makyaj malzemeleri ve makyaj temizleyici mutlaka çantanızın bir köşesinde olmalı. Bunun yanı sıra tel toka, kulak pamuğu ve kayan ayakkabılar için zımpara kağıdı da düğün günü yanınıza almanız gerekenler arasında.

Tüm bu küçük detaylara dikkat ederek düğün günü yaşayabileceğiniz olası sorunlardan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Siz yine de hiçbir sorunu gözünüzde büyütmeyin ve düğün gününün heyecanını doyasıya yaşayın. Bırakın Urfa Düğün Fotoğrafçısı Fotoğraf işinizi, diğer kalanları çevrenizdekiler her şeyi halletsin!


Urfa düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut profesyonel bir çekimin yanı sıra sizlere uygun fiyatlı hizmetler sunuyor. Düğün gününüzü en güzel şekilde hatırlamanız ve bu hatıraları en yakınlarınızla paylaşmak için başvuracağınız ilk adres olan Ramazan Bulut her tür düğün çekimi için sizlere en profesyonel hizmetleri sunuyor.