Yorumlar:

Düğün Fotoğrafı Dış Çekimlerinde İdeal Gün Işığı



Düğün Fotoğrafı Dış Çekimlerinde İdeal Gün Işığı


Düğün Fotoğrafı Dış Çekimlerinde İdeal Gün Işığı

Fotoğrafçılıkta gün ışığı son derece önemli bir detaydır ve düğün fotoğraflarında da hem romantik hem de kaliteli pozlar yakalayabilmek için gün ışığına ihtiyaç vardır. Hiçbir yapay ışığın yaratamayacağı etkiyi yaratan gün ışığı sayesinde mükemmel fotoğraflar ortaya çıkarmak mümkündür. Peki, düğün fotoğrafı dış çekimlerinde en iyi gün ışığı zamanları hangileridir?

Gün ışığından yararlanarak fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız sizin için en ideal zamanlar şüphesiz ki gün doğumu ve batımından 15 dakika öncesidir. En kötü zaman ise öğle saatleridir. Güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde ek ekipman olmadan veya iyi gölgeler bulmadan istenen sonucu almak pek de mümkün değildir. Bu nedenle eğer fırsatınız varsa düğün fotoğrafı dış çekiminize gün batmadan 2 ila 3 saat önce başlamalısınız.

Düğün günü fotoğraf çekimi yapan pek çok çift ne yazık ki öğle saatlerinde dış çekim yapmak zorunda kalabilmektedir. Bu noktada gölgeler, reflektörler ve harici ışıklar güzel bir çekim için fayda sağlayabilir. Ancak elbette bu çiftlerin işi son derece zor olacaktır. Ekipmanların ayarlanmasının yanı sıra öğle sıcağında güneşin altında beklemek çiftlerin işini daha da zorlaştıracaktır. Elbette bu fotoğrafçı için de sabır gerektiren bir durumdur.

Gün batımını geç bulduysanız ve gün doğumunda fotoğraf çektirmek istiyorsanız aslında büyük bir avantaja sahipsiniz demektir. Özellikle şehir kalabalığı ve trafikten uzak bu saatlerde dilediğiniz gibi dış çekim yapabilir ve gün ışığından en avantajlı şekilde faydalanabilirsiniz. Özellikle şehir kalabalığının dış çekimler için büyük bir sorun olduğu bilinen bir gerçek. Bu nedenle gün doğumu çekiminiz için oldukça uygun bir zaman olabilir.

Urfa’nın büyüleyici manzaralarında ya da mekanlarında günün en güzel ışıklarını yakalayarak düğün fotoğrafı dış çekimi yapan Urfa düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut sizler için de her zaman alternatif çözümler bularak dilediğiniz çekimi gerçekleştirecektir. Hangi ışıkta olursa olsun en profesyonel fotoğrafları çekerek düğün gününüzü unutulmaz hale getirecek olan Ramazan Bulut güzel anılar biriktirmenizi sağlayacak ve çekimi kolaylaştırmak adına size bütün imkanları sağlayacaktır.


Urfa düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut profesyonel bir çekimin yanı sıra sizlere uygun fiyatlı hizmetler sunuyor. Düğün gününüzü en güzel şekilde hatırlamanız ve bu hatıraları en yakınlarınızla paylaşmak için başvuracağınız ilk adres olan Ramazan Bulut her tür düğün çekimi için sizlere en profesyonel hizmetleri sunuyor.